Атестація педагогічних кадрів — це комплексна оцінка професійної діяльності педагогічного працівника, встановлення відповідності посаді, яку він обіймає, рівню його кваліфікації. Атестація передбачає підвищення професіоналізму, розвиток творчої активності, стимулювання діяльності, диференційоване оцінювання результатів педагогічної роботи.

Підчас підготовки та проведення атестації педагогічних працівників доцільно враховувати таке:
➢підготовка, проведення атестації, а також процедура підведення її підсумків мають бути спрямовані на утвердження високої ролі педагогічного працівника, підвищення його авторитету в колективі навчального закладу, серед здобувачів освіти та їхніх батьків;
➢усі нормативні документи, інформація про атестацію, її форми, види, кваліфікаційні вимоги до педагогічних працівників, зразки атестаційної документації є доступними для педагогів, які атестуються. З порядком і термінами проведення атестації педагога слід ознайомити заздалегідь;
➢робота атестаційних комісій спрямовується на виявлення успіхів і прорахунків у педагогічній діяльності працівника;
➢атестація педагогічного працівника розглядається як процес, що триває протягом 5 - ти років і складається з трьох частин: аналітичної, організаційної, методичної;
➢на кожному етапі атестаційного процесу здійснюється моніторинг різних показників. Моніторингові дослідження під час підготовки та проведення атестації забезпечують системність атестації, її об'єктивність і можливість коригування виявлених недоліків.

З метою запобігання ускладнень в організації і проведенні атестації педагогічних працівників рекомендуємо ознайомитись з наступними матеріалами:
➢Наказ від 20.09.2023р. № 305-к/тр «Про склад атестаційної комісії та проведення атестації педагогічних працівників Кам’янського вищого вищого професійного училища в 2024р.»
➢Наказ від 10.10.2023р. № 320-к/тр «Про затвердження списку педагогічних працівників Кам’янського вищого професійного училища які підлягають черговій атестації в 2024р.»


НАКАЗИ
nakazi.rar [1,68 Mb] (cкачиваний: 38)

Посилання на відео – матеріали для ознайомлення:

Атестація педагогічних працівників

Атестація керівників та заступників керівників закладів освіти за оновленим змістом