Інформаційно-бібліотечний центр

Інформаційно-бібліотечний центр Кам'янського вищого професійного училища – структурний підрозділ навчального закладу, що здійснює освітньо-просвітницьку, гуманістично орієнтовану на потреби конкретного користувача інформаційну діяльність з широкого спектру галузей, знань. Його діяльність інтеграново в навчально-виховний процес, метою якого є підготовка сучасного висококваліфікованого, конкурентоспроможного робітника з високим рівнем культури, творчої людини та самодостатньої особистості.

Пріоритети в роботі: сприяння навчально-виховному процесу, доступ до новітньої інформації, збереження фонду, особистісний підхід, інформаційно-бібліографічне обслуговування.
Місія бібліотеки: освітянська, гуманістична, культурне збагачення
ІБЦ ДВПУ пропонує: допомога в доборі книг, різноманітну літературу для навчання і самоосвіти, довідкову літературу, ІНТЕРНЕТ.
Структура ІБЦ: абонемент, читальна зала, книгосховище.
Ресурс абонементу: майже 35 тисяч примірників різногалузевої літератури, 2 персональних комп,ютера, з під,єднанням до Інтернет, довідково-бібліографічний апарат, виставки, майже 700 користувачів щорічно.
Ресурс читальної зали : 30 посадкових місць, телевізор, ДВД-програвач, відеомагнітофон.
Книгосховище: 35 тисяч примірників книг, більше 30 найменувань періодичних видань.
Принципи наочності в бібліотеці: сучасність, мінімалізм, високий естетичний рівень. З метою формування засад загальнолюдської культури, виховання гарного смаку, долучення користувачів до кращих зразків загальнолюдської культури.


Довідковий апарат бібліотеки складається:електронний каталог, систематичний каталог, систематична картотека статей, картотека законодавчих актів, нових надходжень, літературних діячів, «Золоті розсипи», реєстраційна картотека газет та журналів.

ІБЦ є учасником масових заходів, міжнародних презентацій, виставок і семінарів, педагогічних хвилинок і нарад, тижнів професійної майстерності.

ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЗА ПРОФЕСІЯМИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУnternet-resursi.zalznichn-profesyi.rar [16,6 Kb] (cкачиваний: 0)
Електронна база металообробки
Електронні підручники та електронні ресурси
Вибір електронних версій оригінал-макетів підручників
Корисні посилання для бібліотекарів та педагогів korisn-posilannya-dlya-bblotekarv.doc [39,5 Kb] (cкачиваний: 22)
Корисні посилання posilannya.rar [12,02 Kb] (cкачиваний: 0)


Інформаційно – бібліотечний центр
інформація щодо діяльності
[center]


ВЕРЕСЕНЬ 2024

Інформаційно – бібліотечний центр Кам’янського ВПУ розпочав навчальний рік з оновлення виставок, літературних та тематичних полиць, експозицій за відповідним календарем визначних суспільних та літературно художніх подій в країні та світі .
Так, у вересні з нагоди святкування 65- річчя з дня народження видатного українського сучасного громадського діяча, письменника, журналіста Мирослава Івановича Дочинця, створено відповідну виставку бібліографічних матеріалів «Вічник. Сповідь на перевалі духу…», презентацію щодо творчості Дочинця та посилання в мережі Інтернет для здобувачів освіти.

Освітянська спільнота щорічно у вересні вшановує пам”ять Василя Олександровича Сухомлинського, знаного класика та фахівця педагогічної справи. На ознаменування цієї дати – 10 вересня – облаштовано фахову тематичну полицю «Педагогічна спадщина В.О.Сухомлинського. Серце віддаю дітям…». До уваги педагогів, майстрів та користувачів ІБЦ різних категорій – матеріали життя та діяльності Василя Олександровича, спогади мемуари, список рекомендаційної бібліографії.

В рамках комплексу заходів ІБЦ «Перлини слова…» створено літературні експозиції та тематичні куточки до ювілеїв Олександра Довженка ( 10 вересня 130 років від дня народження ), Івана Котляревського ( 9 вересня 255 років від дня народження) та Михайла Коцюбинського (17 вересня 160 років від дня народження).

Інформаційно – бібліотечний центр чекає на Вас, шановні здобувачі освіти та педагоги, ознайомитись з ресурсами бібліотечного центру, отримати нові знання та змістовно провести дозвілля з цікавою книгою!


за лютий – березень 2024[/center]

З метою вдосконалення навчально-освітнього процесу та виховання культури читання, вільного доступу до інформації для фахового зростання і змістовного дозвілля в ІБЦ відбулось оновлення експозицій до визначних дат
1. 19 лютого – Дня Державного Гербу України облаштовано
тематичну полицю історіографічного напрямку «Державні символі: свобода та незалежність України»
2. З нагоди Міжнародного Дня рідної мови - 21 лютого – проведено цикл бесід з користувачами та екскурсії до художньої експозиції літературних творів різних народів «Книга єднає світ», учнів ознайомлено з бібліографією провідних сучасних письменників
3. На вшанування дня народження – 25 лютого - видатної української поетеси Лесі Українки , з метою популяризації української поезії проведено «Літературний вернісаж» та перегляд творчої спадщини поетеси – виставку творів з елементами інсталяції
4. З нагоди видання першої друкованої книги «Апостол» у лютому 1574 року у Львові Іваном Федоровим проведено інформаційний «Бібліочас» для користувачів ІБЦ
5. До відзначення 9 березня - 210 річниці з дня народження Кобзаря проведено інформаційно-літературні хвилини «Бібліотечна подорож поезіями Тараса Шевченка» з презентацією творів автора, спогадами про Кобзаря, ілюстраціями та малюнками видатного митця України та переглядом літературно художньої виставки «Його слова – його велична пісня»



До відзначення річниці Соборності - 22 січня, в бібліотечному центрі відбувся виховний захід - Година інформування "Велична дата" для здобувачів освіти, здійснено перегляд бібліографічних та довідкових матеріалів щодо цієї епохальної події в історії країни.

Здобувачі переглянули тематичну виставку літератури. Ознайомились з електронним переліком корисних посилань та друкованих видань в мережі Інтернет.


З метою вдосконалення культури читання здобувачів освіти, виховання поваги до творчої спадщини та з нагоди відзначення 133-річчя з дня народження видатного українського поета Павла Тичини на абонементі бібліотечного центру відбулись літературні поетичні хвилинки з переглядом виставки робіт автора.

Шановні користувачі ІБЦ, здобувачі освіти та педагогічні працівники!

Новий, 2023-2024 навчальний рік в Інформаційно-бібліотечному центрі Кам'янського ВПУ розпочався для здобувачів освіти з проведення бібліотечних уроків з метою формування культури читання користувачів, інформаційної культури та навичок бібліотечно-бібліографічної грамотності. Уроки відбулись в читальній залі , учні отримали інформацію стосовно ресурсів бібліотеки, її функціональних можливостей, взаємодії з користувачами в різних форматах, очному та дистанційному. Здобувачі освіти переглянули презентації стосовно стану бібліотечної справи в Україні та світі, отримали посилання на освітні інтернет ресурси, сайт lib.imzo.gov.ua, здійснили персональний запис до бібліотеки училища.
Виставкова діяльність та літературні експозиції. З метою популяризації, створення позитивного іміджу робітничих професій в ІБЦ створено тематичну виставку - інсталяцію "Фахова книга - професійній освіті". На виставці представлено новітні примірники фахової літератури та вироби учнів училища, які яскраво засвідчують про їх високу майстерність, професійне ставлення до обраної професії та гарний естетичний смак у створенні власних творчих наробок
На вшанування героїчних Захисників та Захисниць країни, до Дня Козацтва та Святої Покрови - до уваги читачів історична виставка у читальній залі "Козацькому роду немає переводу ...." Представлена історична література з питань козацтва, енциклопедичні довідники та різноманітні довідкові видання , праці видатного дослідника козацтва Д.І.Яворницького. Виставка прикрашена рушниками та традиційним глиняним посудом українського побуту як елементами історичної інсталяції.






Наприкінці жовтня, в рамках тижня Української писемності і мови в
читальній залі Кам'янського ВПУ відбулись зустрічі із здобувачами
освіти, ознайомлення з електронними бюлетенями щодо мовної політики
України та життям і творчістю Петра Яцика. Учні переглянули музейну
експозицію "З Україною в серці" та літературну тематичну полицю "Рідна
мова. Слово в житті людини"



Освітні сайти березень 2023osvtn-sayti-berezen-2023.rar [16,31 Kb] (cкачиваний: 0)
Бібліотерапія М.Дочинецьbbloterapya-m.dochinec.rar [14,06 Kb] (cкачиваний: 0)
zvt-pro-nezalezhnt-dlya-nmc.rar [3,3 Mb] (cкачиваний: 14)
lteraturniy-vernsazh-2021.doc [1,42 Mb] (cкачиваний: 0)


Шановні користувачі! Пропонуємо Вам здійснити цікаву online-подорож на освітню платформу "Світ професій" за посиланням Світ професій, що познайомить Вас з корисною інформацією стосовно професійної освіти , її сучасного стану та перспектив розвитку. На платформі розміщено навчальну літературу - підручники , посібники - для професійного зростання , вдосконалення навичок і компетенцій з обраної професії. Знайомтесь з контентом платформи, користуйтесь ним для вдосконалення знань, кваліфікації . Мандруймо разом до вершин професійної майстерності.

ЧИТАЄМО ОЛЕСЯ ГОНЧАРА


"Україно, твій день гряде!"
Олесь Гончар


3 квітня в Україні відзначається 105 річчя з дня народження (1918) Олеся Гончара – видатного українського письменника та громадського діяча. На честь визначної дати в інформаційно – бібліотечному центрі Кам’янського ВПУ проведено літературний захід - День письменника «Читаємо Гончара» з облаштуванням виставки – вшанування «Собор надій високих». На заході пройшов бібліотечний майстер – клас з формування навичок культури бібліографічного пошуку та використання тематичних картотек «Літературознавство. Письменники. Видатні діячі культури». До уваги користувачів – здобувачів освіти Кам’янського ВПУ складено списки рекомендаційної бібліографії стосовно корисних сайтів та посилань в мережі Інтернет щодо вивчення творчості письменника та читання його творів.

ІНФОРМАЦІЙНО – ДОВІДКОВИЙ
ІНТЕРНЕТ – РЕСУРС
- Як Олесь Гончар змінив українську літературу та чого в нього можна навчитись - https://suspilne.media/47915-ak-oles-goncar-zminiv-ukrainsku-literaturu-ta-cogo-v-nogo-mozna-navcitis/
- Життєвий і творчий шлях Олеся Гончара -https://library.vspu.edu.ua/vistavki/gonchar/gonchar.htm
-Творчість обпалена війною - https://library.vspu.edu.ua/vistavki/gonchar/gonchar.htm
- Собор його душі - https://library.vspu.edu.ua/vistavki/gonchar/gonchar.htm
 медіапроєкт «Совість українського письменства» (живі голоси) - https://library.vspu.edu.ua/vistavki/gonchar/gonchar.htm#shana

 віртуальний тур музеєм Олеся Гончара - https://museum-portal.com/ua/muzeyi/265_muzey-olesya-gonchara; документи, фото, листи, живий голос - https://www.facebook.com/muzey22 ;

 Олесь Гончар (живий голос) - https://www.youtube.com/watch?v=r5wxL9tbCwo
 «Поборники незалежності» - Олесь Гончар - https://www.youtube.com/watch?v=9FYsqO5XKXw
 «Олесь Гончар. Люди і Долі» (живий голос) - https://www.youtube.com/watch?v=jc96TJ5ps30
 «Людини, яка змогла стати вільною – життєвий шлях Олеся Гончара» (Сніданок з 1+1) - https://www.youtube.com/watch?v=x5FxsBYNNhg
 Дніпропетровщина читає Олеся Гончара - https://www.old.libr.dp.ua/Dn_OG/Ekranizaciya.htm - за розділами
- Екранізація творів Олеся Гончара.
- Літературознавчі матеріали про творчість.
- Сценарії заходів щодо творчості Олеся Гончара.
- Олесь Гончар. Мультимедійна презентація.
- Матеріали про Олеся Гончара.
- Аудіокниги Олеся Гончара.
- Електронні книги Олеся Гончара.
- Сценарії заходів щодо творчості Олеся Гончара.


ПРЕЗЕНТАЦІЯ по творчості ГончараО.Т.
https://naurok.com.ua/prezentaciya-z-ukra-nsko-literaturi-dlya-11-klasu-na-temu-oles-gonchar-120154.html





ВИСТАВКИ ДО ЗНАМЕННИХ ДАТ



«Ми свою історію мало писали…»
РУСТЕМ СКИБІН

Ми починаємо малювати раніше, ніж читати й писати.
Читаємо й пишемо дотепер,
а малюють тільки професіонали…..
Василь Сухомлинський


Україна – етнічно багата країна. Вивчаючи різномаїття культур, людина стає здатною до духовгого зростання і взаємозбагачення. Саме тому, для формування культурно –компетентісних навичок , знань учнів з культурного різнобарв”я в березні 2023 року на абонементі бібліотечного центру училища створено художню виставку - експозицію робіт відомого кримськотатарського митця-патріота, художника, гончара, кераміста , нашого сучасника та істинного шанувальника культури кримськотатарського народу - Рустема Володимировича Скибіна .


Переглянути виставку, здійснити оглядову екскурсію завітали учні та працівники училища. Повний інформаційний супровід стосовно творчого шляху, біографії автора , слухачам надала бібліотекар навчального закладу.


Експозиція культурологічної виставки чекає на глядачів впродовж календарного року. Чекаємо на Вас в інформаційно – бібліотечному центрі училища!

Виставки листопада 2022 року представлено наступними експозиціями:
До Дня Української мови - 9 листопада облаштовано мовознавчу виставку.



До Дня Толерантності , 16 листопада, створено експрес-полицю "Толерантність у нашому житті"


В листопаді відбувся тиждень, присвячений енергозбереженню. Користувачі ознайомились з фаховою тематичною полицею "Енергозбереження: перспективи розвитку"


В листопаді відзначається 300 річниця з дня народження видатного українського письменника, філософа Г.С.Сковороди. Його праці, листи, літературно - філософська спадщина стали основою виставки у читальній залі училища " Лицар Свободи та Добра"


24 листопада на абонементі облаштовано виставку - реквієм на вшанування пам ' яті жертв Голодомору 1932-1933 років "Чорна сповідь: Кам ' янський вимір трагедії"



У жовтні 2022 в інформаційно-бібліотечному центрі училища облаштовано низку виставок до знаменних дат. Так, 4 жовтня відбувся екологічний захід, присвячений Всесвітньому Дню захисту тварин з організацією фотовиставки "Світ природи - навколо нас" та малюнками учнів. Захід сприяв екологічному вихованню, турботі про беззахисних тварин.



14 жовтня в Україні відзначається день Українського козацтва та Захисників України. До уваги користувачів розміщено історико-літературну виставку щодо розвитку козацтва та його місця в історії та героїзм сучасних захисників України. На виставці представлено праці видатного історика Д.І. Яворницького
А також бібліографічні списки літератури з національно - патріотичного виховання.



До дня визволення міста Кам'янське - жовтень 1943 року - від нацизму у роки Другої Світової війни на абонементі облаштовано тематичну полицю з краєзнавства, архівними матеріалами.



З повагою, зав. ІБЦ Кам”янського ВПУ



ЛЕСЯ УКРАЇНКА :
СВІТОЧ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ


До 150 – річчя з дня народження (25 лютого 1871 року) видатної української поетеси, драматурга Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач) у інформаційно – бібліотечному центрі створено літературно – художню виставку, що розкриває величезне літературне розмаїття таланту митця, надає можливість читачам ознайомитись з її творами та бібліографією поетеси. По різному складаються письменницькі, і взагалі людські долі, Лесина ж доля була незвичайна – щедро обдарована талантом, наділена ніжним, чутливим серцем, сповненим палкої любові до людей… «Її життя – це сонячний промінь, що благовістом нового дня пробивається з темряви, і кличе, і вабить до світла . Іншої такої жінки – письменниці, борця немає у світі», - писав про Лесю Українку письменник, літературознавець Микола Олійник. Юний ти чи збагачений мудрістю, прочитай книги цієї Поетеси з великої літери, жінки, яка відважно з співом на устах, ішла проти життєвих незгод…. Ознайомитись з творчістю, прочитати спогади про поетесу та переглянути ілюстративний матеріал до її творів запрошуємо Вас, шановні користувачі, до читальної зали Кам”янського ВПУ. Виставка експонується протягом календарного року.

З повагою, зав. ІБЦ

Кам”янського ВПУ





Постійно діючі та змінні виставки:
Братерські зв,язки непорушні,
Нові педагогічні технології,
Героічні сторінки історії
Україна: шлях в незалежність
Ретроспектива поглядів
Зверніть увагу!: інформ.стенд
БІБЛІОГЛОБУС: інформаційний бюлетень





















До уваги користувачів інформаційно – бібліотечного центру !

Новий навчальний , 2019 рік, бібліотечний центр Кам *янського вищого професійного училища розпочинає з надання користувачам осучасненої бібліографічної послуги. Згідно поступового переходу на УДК – універсальну десяткову класифікацію – та з метою найповнішого розкриття змістовності книжкового фонду ІБЦ пропонує користувачам скористатись Систематичною картотекою статей (СКС) за УДК. Можливість використання інформації, відображеної в СКС,збагатить інформаційні джерела при підготовці до уроків та виховних заходів, стане в нагоді як першокурсникам, так і педагогам, іншим категоріям користувачів у навчальному закладі.

Бібліотекар КВПУ допоможе, шановний користувач, уникнути питань щодо користування картотекою , обрати найоптимальніший перелік необхідних для навчання друкованих і електронних видань, інших джерел інформації.

Творчої наснаги Вам та вдалих знахідок у безмежному Всесвіті інформації, першим кроком до якого є довідково – бібліографічний апарат нашої бібліотеки. Він – надійний дороговказ у світі знань!



Опанування інформаційною культурою та бібліотечно – бібліографічними
знаннями – ознака сучасної, креативної особистості

Першочергове завдання бібліотеки навчального закладу як освітнього центру передбачає формування знань, компетенцій та навичок для опанування фаховою майстерністю, зростанні загального кругозору та знань користувачів, створенні комфортних умов для самонавчання та реалізації здібностей учнів, формуванні найкращих громадянських якостей характеру і загальнолюдських цінностей. Вищеозначене можливо лише за умов володіння певною базою знань з інформаційної культури, долучитися до якої своїм користувачам надає можливість бібліотека КВПУ на уроках бібліотечно – бібліографічної майстерності .

Учні новітнього контингенту, майбутні фахівці, на першому бібліотечному уроці ознайомились із структурою ІБЦ, її можливостями, переліком послуг для користувачів, переглянули виставку нових надходжень літератури та періодики. На уроці звучали вірші та афоризми, присвячені книзі та бібліотеці.

Традиційно, учні урочисто стали користувачами бібліотеки, вперше власноруч заповнивши свій читацький формуляр, переглянули презентацію бібліотечного центру КВПУ, Отже, перше знайомство з бібліотекою відбулось.

Бажаємо Вам, шановні учні, нових звершень, нових знань, досягнень, нових друзів – а бібліотека навчального закладу завжди радо Вам у цьому допоможе!







Охорона праці – запорука безпечного життя
та виробничої діяльності людини



В рамках місячника з охорони праці і безпеки життєдіяльності - 2019 - в інформаційно – бібліотечному центрі Кам’янського ВПУ спільно з інженером з охорони праці Мироненко І.А. у квітні – травні проведено низку просвітницьких заходів. На зустріч до учнів були запрошені працівники Національної поліції та технічно – спортивного клубу (ТСО) . Відбулась інтерактивна бесіда про заходи безпеки на транспорті, дії людини у нештатній ситуації, гості розглянули реальні події дорожнього руху, що фіксуються камерами відео спостереження у місті та надали професійний коментар до них. Учні прийняли участь у вікторинах на краще знання правил з безпеки життя та дорожнього руху, ознайомились з тематичною виставкою літератури «Охорона праці – в дії», бібліотекар надала перелік сайтів, звернувшись до яких можна знайти відповідну інформацію за темою. Отримані знання стануть добрим підґрунтям до свідомої мотивації учнів щодо виваженої, грамотної поведінки на дорозі, сприятимуть запобіганню легковажності та виконанню правил безпеки у різноманітних ситуаціях життя.



День Європи в Україні


Відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року № 339 доброю традицією стало щорічне святкування у травні Дня Європи в Україні. Не став виключенням і 2019. В інформаційно – бібліотечному центрі Кам’янського вищого професійного училища можна отримати різноманітну інформацію щодо історії свята, його витоків в різних країнах світу. З метою формування в учнівської молоді європейської ідентичності України складено план просвітницьких заходів ІБЦ для висвітлення подій тижня Європи, створено рекомендаційний бібліографічний список літератури з питань євроінтеграції «Європа: реалії та перспективи», а за матеріалами урядової преси - огляд новинок періодики «Україна в Європі. Європа в Україні» . Облаштовано постійнодіючу тематичну полицю з питань Євроінтеграції, та тематичну електронну картотеку на допомогу користувачам ІБЦ.





Інформаційно – бібліотечний центр Кам’янського ВПУ : напрямки роботи за вересень

З нагоди відзначення 30 вересня професійного свята - Всеукраїнського Дня бібліотек – в інформаційно – бібліотечному центрі Кам’янського вищого професійного училища облаштовано систему тематичних полиць з питань розвитку бібліотечної справи, її сьогодення та пропаганди читання серед користувачів різних категорій. «Толерантна книжкова полиця» представляє добірку рекомендаційних бібліографічних списків літератури та періодики, що відображають різні напрямки та уподобання читаючої аудиторії. Експозиції тематичних поличок з бібліотечної справи користувачі мають змогу переглянути на абонементі та в читальній залі. З початком нового навчального року проведено низку просвітницьких, культурологічних заходів для учнів нового контингенту. Уроки бібліотечно – бібліографічної грамотності серед учнів першого курсу пройшли під гаслом :

«Читай! Формат не має значення! Це сучасно та креативно!



Олесь Гончар


На вшанування пам’яті та до ювілею - 100-річчя з дня народження видатного українського письменника, публіциста, громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара , діяльність якого тісно пов’язана з Дніпропетровщиною, ІБЦ Кам’янського вищого професійного училища надає своїм користувачам можливість широкого ознайомлення з творчим доробком автора, електронним контентом з літературознавчих аспектів діяльності автора, рекомендаційними списками та виданнями творів автора різних років. Експозиція має корисні посилання на електронні сайти провідних бібліотек України з означених питань творчості О.Гончара. Переглянути літературно – художню виставку «Олесь Гончар – письменник, воїн, громадянин» та ознайомитись з її матеріалами можна в читальній залі бібліотечного центру.



Василь Сухомлинський


Двадцять восьмого вересня педагогічна спільнота України відзначає 100- річний ювілей видатної в світовій педагогіці людини – Василя Олександровича Сухомлинського. Все своє життя він присвятив освіті, служінню гуманістичній справі – вихованню та навчанню дітей. «Серце віддаю дітям» - під такою назвою до уваги користувачів бібліотечний центр Кам’янського вищого професійного училища створив історико – публіцистичну виставку, яка охоплює матеріали про етапи життєвого становлення , стиль та методику викладання , специфіку роботи з дітьми. Виставка пропонує користувачам ілюстративний матеріал, цитати автора тощо. Представлені матеріали є досить доречними для формування та становлення особистісної освітньої траєкторії сучасного молодого викладача. ІБЦ КВПУ запрошує до бібліотечного центру та перегляду виставок!




Звіт
про бібліотечно – бібліографічні уроки
інформаційно – бібліотечного центру
Кам’янського вищого професійного училища


Щорічно, з початком нового навчального року інформаційно – бібліотечний центр КВПУ проводить цикл уроків з бібліографічної культури та медіаграмотності для учнів першого курсу. На початку жовтня ІБЦ відвідали групи майбутніх кранівників, залізничників, верстатників, електромонтерів та електрогазозварників – МКМ 9/17, ПТМ 9/17, ВШП 9/17, Е 9/17, ЕГЗ 9/17. Слайдова презентація бібліотеки , оглядова екскурсія до абонементу, читального залу і книгосховища бібліотечного центру стали своєрідними «родзинками» проведених уроків. Для уявлення про ресурси та можливості ІБЦ учнів ознайомлено із структурним складом фонду, переліком періодичних видань цього року, електронними надбаннями кафедр і спільними розробками викладачів та бібліотечного центру. Під час бібліотечного уроку учні самостійно створили записи у власному читацькому формулярі - відбулась їх посвята в читачі. Завершено бібліотечний урок віршами про книгу, писемне слово та його видатну роль у житті людини.

Завідуюча інформаційно – бібліотечним центром КВПУ

Василець Ю.В.





З нагоди початку 2015-2016 навчального року в інформаційно-бібліотечному центрі ДВПУ створено нові виставки експозиції:

1) «Величній Перемозі присвячено…» до 70-річчя завершення Другої Світової війни;

2) «ДВПУ святкує ювілей» : до 90-річчя з дня заснування училища (листопад);

3) з метою популяризації науково-природничих знань та технічної творчості молоді тематична полиця «Книжкова шафа покоління NEXT».

Електронний банк доповнено тематичною картотекою «Патріотичне виховання в ПТНЗ», яка відображає новинки надходжень і публікацій в пресі з даної тематики.

Напередодні Дня працівників освіти та Всеукраїнського Дня бібліотек – 30 вересня – у інформаційно – бібліотечному центрі нашого училища стартувала акція «Подаруй книгу до бібліотеки», яка знаходить мільйони прихильників у світі в рамках бук - кроссінгу. Акція має на меті популяризацію читання серед молоді, виховання культури роботи з книгою та опанування кращих зразків творів художньої літератури .

«Не залишайся байдужим, бери до рук Книгу ! Читати – це креативне і сучасно!»– під таким гаслом в ІБЦ пройшла низка уроків бібліотечно – бібліографічної грамотності для учнів першого курсу. На уроках відбулась презентація бібліотеки та оглядова екскурсія її залами, здійснено перегляд виставок і тематичних полиць до знаменних дат, розглянуто Правила користування училищною бібліотекою та її ресурсами.

Зацікавлення викликали експозиції : «Михайло Грушевський: з Україною в серці», «Іван Франко – трибун народний, пророк – ватаг, ратай – співець », «2016 – Рік Державотворення », якими до нового навчального року облаштовано абонемент та читальну залу. З метою психологічного розвантаження учнів за творами О.Вишні, Д. Джерома, українських гумористичних творів створено «Толерантна книжкова полиця»




Інформація про заходи ІБЦ Дніпродзержинського ВПУ
січень 2016 року


Цікавим та змістовним виявився початок другого навчального півріччя в інформаційно – бібліотечному центрі ДВПУ : так, позитивним стало Свято Обіймів, проведене в училищі 21 січня. Учні завітали до бібліотеки з гарним настроєм, відбувся обмін враженнями та невеличка фотосесія.


22 СІЧНЯ Україна відзначала величне свято - ДЕНЬ СОБОРНОСТІ. До цього дня в ІБЦ ДВПУ облаштовано тематичну історико – літературну виставку, де розміщено матеріали про історію свята, етнографічні та краєзнавчі матеріали, поетичні твори письменників про Україну.



Святкування ювілею І. Франка

З метою відзначення у 2016 році ювілею Івана Яковича Франка, в ІБЦ ДВПУ розроблено «План заходів» згідно Наказу Президента України №68 від 8 грудня 2015 року. У січні в читальній залі училища облаштовано літературно – художню виставку за творами Каменяра під назвою

« Іван Франко – трибун народний,

Пророк – ватаг, ратай – співець»

М. Вороний

До уваги користувачів складено рекомендаційний бібліографічний огляд літератури «Художня проза та поезія Івана Франка». План святкових заходів розраховано на весь ювілейний рік, впродовж якого відбудуться:
а) ілюстративна експозиція малюнків за творами Каменяра;
б) «Франківські читання» у читальній залі ІБЦ спільно із кафедрою гуманітарних дисциплін;
в) «Голосний» огляд літератури;
г) «Година поезії» - читання улюблених віршів автора.








Робота з користувачами та бібліографічна діяльність


З метою національно-патріотичного виховання молоді та формування сучасного історичного світогляду учнів на базі інформаційно-бібліотечного центру Дніпродзержинського вищого професійного училища облаштовано новітню тематичну полицю-презентацію з добіркою книг та періодичних видань відповідного змісту: «Історичний довідник», «Енциклопедія українознавства», «Національна символіка України» тощо.

З огляду на те, що любов до Батьківщини формується через призму відданості «малій Батьківщині», експрес-полиця «Люби і знай свій рідний край» доповнює тематичну експозицію, облаштовано нові презентаційні вітрини за тематикою:
- Важка дорога до миру;
- Пам’ять про ті трагічні події змушує цінувати мир;
- Україна – моя родина, родина - мій оберіг, до яких ввійшли матеріали періодичної печаті, історії навчального закладу, фоторепортажі з виховних заходів та відео матеріали зустрічей і презентацій

Вищеозначена виставка є частиною загальнобібліотечної експозиції. Слід також відзначити, що до Дня Соборності України бібліотека пропонує своїм читачам добірку книг патріотичного змісту.

Серед січневих розробок – до уваги користувачів бібліотечний урок
«Свідоме читання: критерії особистісного вибору»,
огляд літератури «Я у світі інформації», рекомендаційний
бібліографічний список «Сучасні автори: нас читають сьогодні»,
а також оновлення і поповнення тематичних картотек , систематичного каталога (в паперовому і електронному вигляді)