Інформаційно-бібліотечний центр

Інформаційно-бібліотечний центр Дніпродзержинського вищого професійного училища – структурний підрозділ навчального закладу, що здійснює освітньо-просвітницьку, гуманістично орієнтовану на потреби конкретного користувача інформаційну діяльність з широкого спектру галузей, знань. Його діяльність інтеграново в навчально-виховний процес, метою якого є підготовка сучасного висококваліфікованого, конкурентоспроможного робітника з високим рівнем культури, творчої людини та самодостатньої особистості.

Пріоритети в роботі: сприяння навчально-виховному процесу, доступ до новітньої інформації, збереження фонду, особистісний підхід, інформаційно-бібліографічне обслуговування.
Місія бібліотеки: освітянська, гуманістична, культурне збагачення
ІБЦ ДВПУ пропонує: допомога в доборі книг, різноманітну літературу для навчання і самоосвіти, довідкову літературу, ІНТЕРНЕТ.
Структура ІБЦ: абонемент, читальна зала, книгосховище.
Ресурс абонементу: майже 35 тисяч примірників різногалузевої літератури, 2 персональних комп,ютера, з під,єднанням до Інтернет, довідково-бібліографічний апарат, виставки, майже 700 користувачів щорічно.
Ресурс читальної зали : 30 посадкових місць, телевізор, ДВД-програвач, відеомагнітофон.
Книгосховище: 35 тисяч примірників книг, більше 30 найменувань періодичних видань.
Принципи наочності в бібліотеці: сучасність, мінімалізм, високий естетичний рівень. З метою формування засад загальнолюдської культури, виховання гарного смаку, долучення користувачів до кращих зразків загальнолюдської культури.


Довідковий апарат бібліотеки складається:електронний каталог, систематичний каталог, систематична картотека статей, картотека законодавчих актів, нових надходжень, літературних діячів, «Золоті розсипи», реєстраційна картотека газет та журналів.

ІБЦ є учасником масових заходів, міжнародних презентацій, виставок і семінарів, педагогічних хвилинок і нарад, тижнів професійної майстерності.

Електронна база металообробки
Електронні підручники та електронні ресурси
Вибір електронних версій оригінал-макетів підручників
Корисні посилання для бібліотекарів та педагогів korisn-posilannya-dlya-bblotekarv.doc [39,5 Kb] (cкачиваний: 22)

Шановні користувачі ІБЦ, здобувачі освіти та педагогічні працівники!

Структурний підрозділ навчального закладу з надання бібліотечно – бібліографічних послуг , інформаційного та культурного супроводу - ІБЦ – розпочав свою роботу в новому 2020 – 2021 навчальному році з оновлення експозицій, тематичних полиць та виставок, що висвітлюють можливості бібліотечного центру з якісного обслуговування користувачів.

З метою удосконалення бібліографічного обслуговування до уваги користувачів сформовано новітні інформаційно – бібліографічні тематичні списки періодики на допомогу викладачам та майстрам «Радимо прочитати» , переліки статей та літератури до визначних і пам”ятних дат року. Окремо створено рекомендаційний список «Видання для сучасного педагога» з урахуванням матеріалу до навчального року в умовах адаптивного карантину. Орієнтуючись на інформаційні поточні запити викладачів , ІБЦ надає їм можливість ознайомитись з матеріалами за списками «Твори – ювіляри року», «Професійні свята» тощо.

В читальній залі бібліотечного центру розміщено інформаційні матеріали (плакат, буклети) щодо професійного свята - Всеукраїнського дня бібліотек 30 вересня, головний меседж яких наголошує: «Читай! Формат не має значення. Читання – це креативно та сучасно!»

На допомогу користувачам у доборі літератури для навчання , дозвілля є «Систематична картотека статей» за УДК як дороговказ у книжковому різномаїтті.

Цикл оновлених виставок і тематичних полиць представлено наступними експозиціями: «Моє ріднє місто» , «Люби і знай свій ріднокрай». До Дня Захисника Вітчизни облаштовано виставку «Історія козацтва в Україні». Література від Посольства Республіки Казахстан презентована на тематичній поличці «Діалог культур». Цікавою для користувача є виставка «Історія країни в літературі». Шановні користувачі, запрошуємо вас до ІБЦ ознайомитись з новинками книжкового світу , переглянути періодичні видання.

Бібліотечний квітень - 2021kvten-bc-dlya-saytu.doc [756,5 Kb] (cкачиваний: 0)
zvt-pro-nezalezhnt-dlya-nmc.rar [3,3 Mb] (cкачиваний: 13)
lteraturniy-vernsazh-2021.doc [1,42 Mb] (cкачиваний: 0)

ЛЕСЯ УКРАЇНКА :
СВІТОЧ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ


До 150 – річчя з дня народження (25 лютого 1871 року) видатної української поетеси, драматурга Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач) у інформаційно – бібліотечному центрі створено літературно – художню виставку, що розкриває величезне літературне розмаїття таланту митця, надає можливість читачам ознайомитись з її творами та бібліографією поетеси. По різному складаються письменницькі, і взагалі людські долі, Лесина ж доля була незвичайна – щедро обдарована талантом, наділена ніжним, чутливим серцем, сповненим палкої любові до людей… «Її життя – це сонячний промінь, що благовістом нового дня пробивається з темряви, і кличе, і вабить до світла . Іншої такої жінки – письменниці, борця немає у світі», - писав про Лесю Українку письменник, літературознавець Микола Олійник. Юний ти чи збагачений мудрістю, прочитай книги цієї Поетеси з великої літери, жінки, яка відважно з співом на устах, ішла проти життєвих незгод…. Ознайомитись з творчістю, прочитати спогади про поетесу та переглянути ілюстративний матеріал до її творів запрошуємо Вас, шановні користувачі, до читальної зали Кам”янського ВПУ. Виставка експонується протягом календарного року.

З повагою, за. ІБЦ

Кам”янського ВПУ

Постійно діючі та змінні виставки:
Братерські зв,язки непорушні,
Нові педагогічні технології,
Героічні сторінки історії
Україна: шлях в незалежність
Ретроспектива поглядів
Зверніть увагу!: інформ.стенд
БІБЛІОГЛОБУС: інформаційний бюлетень

До уваги користувачів інформаційно – бібліотечного центру !

Новий навчальний , 2019 рік, бібліотечний центр Кам *янського вищого професійного училища розпочинає з надання користувачам осучасненої бібліографічної послуги. Згідно поступового переходу на УДК – універсальну десяткову класифікацію – та з метою найповнішого розкриття змістовності книжкового фонду ІБЦ пропонує користувачам скористатись Систематичною картотекою статей (СКС) за УДК. Можливість використання інформації, відображеної в СКС,збагатить інформаційні джерела при підготовці до уроків та виховних заходів, стане в нагоді як першокурсникам, так і педагогам, іншим категоріям користувачів у навчальному закладі.

Бібліотекар КВПУ допоможе, шановний користувач, уникнути питань щодо користування картотекою , обрати найоптимальніший перелік необхідних для навчання друкованих і електронних видань, інших джерел інформації.

Творчої наснаги Вам та вдалих знахідок у безмежному Всесвіті інформації, першим кроком до якого є довідково – бібліографічний апарат нашої бібліотеки. Він – надійний дороговказ у світі знань!Опанування інформаційною культурою та бібліотечно – бібліографічними
знаннями – ознака сучасної, креативної особистості

Першочергове завдання бібліотеки навчального закладу як освітнього центру передбачає формування знань, компетенцій та навичок для опанування фаховою майстерністю, зростанні загального кругозору та знань користувачів, створенні комфортних умов для самонавчання та реалізації здібностей учнів, формуванні найкращих громадянських якостей характеру і загальнолюдських цінностей. Вищеозначене можливо лише за умов володіння певною базою знань з інформаційної культури, долучитися до якої своїм користувачам надає можливість бібліотека КВПУ на уроках бібліотечно – бібліографічної майстерності .

Учні новітнього контингенту, майбутні фахівці, на першому бібліотечному уроці ознайомились із структурою ІБЦ, її можливостями, переліком послуг для користувачів, переглянули виставку нових надходжень літератури та періодики. На уроці звучали вірші та афоризми, присвячені книзі та бібліотеці.

Традиційно, учні урочисто стали користувачами бібліотеки, вперше власноруч заповнивши свій читацький формуляр, переглянули презентацію бібліотечного центру КВПУ, Отже, перше знайомство з бібліотекою відбулось.

Бажаємо Вам, шановні учні, нових звершень, нових знань, досягнень, нових друзів – а бібліотека навчального закладу завжди радо Вам у цьому допоможе!Охорона праці – запорука безпечного життя
та виробничої діяльності людиниВ рамках місячника з охорони праці і безпеки життєдіяльності - 2019 - в інформаційно – бібліотечному центрі Кам’янського ВПУ спільно з інженером з охорони праці Мироненко І.А. у квітні – травні проведено низку просвітницьких заходів. На зустріч до учнів були запрошені працівники Національної поліції та технічно – спортивного клубу (ТСО) . Відбулась інтерактивна бесіда про заходи безпеки на транспорті, дії людини у нештатній ситуації, гості розглянули реальні події дорожнього руху, що фіксуються камерами відео спостереження у місті та надали професійний коментар до них. Учні прийняли участь у вікторинах на краще знання правил з безпеки життя та дорожнього руху, ознайомились з тематичною виставкою літератури «Охорона праці – в дії», бібліотекар надала перелік сайтів, звернувшись до яких можна знайти відповідну інформацію за темою. Отримані знання стануть добрим підґрунтям до свідомої мотивації учнів щодо виваженої, грамотної поведінки на дорозі, сприятимуть запобіганню легковажності та виконанню правил безпеки у різноманітних ситуаціях життя.День Європи в Україні


Відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року № 339 доброю традицією стало щорічне святкування у травні Дня Європи в Україні. Не став виключенням і 2019. В інформаційно – бібліотечному центрі Кам’янського вищого професійного училища можна отримати різноманітну інформацію щодо історії свята, його витоків в різних країнах світу. З метою формування в учнівської молоді європейської ідентичності України складено план просвітницьких заходів ІБЦ для висвітлення подій тижня Європи, створено рекомендаційний бібліографічний список літератури з питань євроінтеграції «Європа: реалії та перспективи», а за матеріалами урядової преси - огляд новинок періодики «Україна в Європі. Європа в Україні» . Облаштовано постійнодіючу тематичну полицю з питань Євроінтеграції, та тематичну електронну картотеку на допомогу користувачам ІБЦ.

Інформаційно – бібліотечний центр Кам’янського ВПУ : напрямки роботи за вересень

З нагоди відзначення 30 вересня професійного свята - Всеукраїнського Дня бібліотек – в інформаційно – бібліотечному центрі Кам’янського вищого професійного училища облаштовано систему тематичних полиць з питань розвитку бібліотечної справи, її сьогодення та пропаганди читання серед користувачів різних категорій. «Толерантна книжкова полиця» представляє добірку рекомендаційних бібліографічних списків літератури та періодики, що відображають різні напрямки та уподобання читаючої аудиторії. Експозиції тематичних поличок з бібліотечної справи користувачі мають змогу переглянути на абонементі та в читальній залі. З початком нового навчального року проведено низку просвітницьких, культурологічних заходів для учнів нового контингенту. Уроки бібліотечно – бібліографічної грамотності серед учнів першого курсу пройшли під гаслом :

«Читай! Формат не має значення! Це сучасно та креативно!Олесь Гончар


На вшанування пам’яті та до ювілею - 100-річчя з дня народження видатного українського письменника, публіциста, громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара , діяльність якого тісно пов’язана з Дніпропетровщиною, ІБЦ Кам’янського вищого професійного училища надає своїм користувачам можливість широкого ознайомлення з творчим доробком автора, електронним контентом з літературознавчих аспектів діяльності автора, рекомендаційними списками та виданнями творів автора різних років. Експозиція має корисні посилання на електронні сайти провідних бібліотек України з означених питань творчості О.Гончара. Переглянути літературно – художню виставку «Олесь Гончар – письменник, воїн, громадянин» та ознайомитись з її матеріалами можна в читальній залі бібліотечного центру.Василь Сухомлинський


Двадцять восьмого вересня педагогічна спільнота України відзначає 100- річний ювілей видатної в світовій педагогіці людини – Василя Олександровича Сухомлинського. Все своє життя він присвятив освіті, служінню гуманістичній справі – вихованню та навчанню дітей. «Серце віддаю дітям» - під такою назвою до уваги користувачів бібліотечний центр Кам’янського вищого професійного училища створив історико – публіцистичну виставку, яка охоплює матеріали про етапи життєвого становлення , стиль та методику викладання , специфіку роботи з дітьми. Виставка пропонує користувачам ілюстративний матеріал, цитати автора тощо. Представлені матеріали є досить доречними для формування та становлення особистісної освітньої траєкторії сучасного молодого викладача. ІБЦ КВПУ запрошує до бібліотечного центру та перегляду виставок!
Звіт
про бібліотечно – бібліографічні уроки
інформаційно – бібліотечного центру
Кам’янського вищого професійного училища


Щорічно, з початком нового навчального року інформаційно – бібліотечний центр КВПУ проводить цикл уроків з бібліографічної культури та медіаграмотності для учнів першого курсу. На початку жовтня ІБЦ відвідали групи майбутніх кранівників, залізничників, верстатників, електромонтерів та електрогазозварників – МКМ 9/17, ПТМ 9/17, ВШП 9/17, Е 9/17, ЕГЗ 9/17. Слайдова презентація бібліотеки , оглядова екскурсія до абонементу, читального залу і книгосховища бібліотечного центру стали своєрідними «родзинками» проведених уроків. Для уявлення про ресурси та можливості ІБЦ учнів ознайомлено із структурним складом фонду, переліком періодичних видань цього року, електронними надбаннями кафедр і спільними розробками викладачів та бібліотечного центру. Під час бібліотечного уроку учні самостійно створили записи у власному читацькому формулярі - відбулась їх посвята в читачі. Завершено бібліотечний урок віршами про книгу, писемне слово та його видатну роль у житті людини.

Завідуюча інформаційно – бібліотечним центром КВПУ

Василець Ю.В.

З нагоди початку 2015-2016 навчального року в інформаційно-бібліотечному центрі ДВПУ створено нові виставки експозиції:

1) «Величній Перемозі присвячено…» до 70-річчя завершення Другої Світової війни;

2) «ДВПУ святкує ювілей» : до 90-річчя з дня заснування училища (листопад);

3) з метою популяризації науково-природничих знань та технічної творчості молоді тематична полиця «Книжкова шафа покоління NEXT».

Електронний банк доповнено тематичною картотекою «Патріотичне виховання в ПТНЗ», яка відображає новинки надходжень і публікацій в пресі з даної тематики.

Напередодні Дня працівників освіти та Всеукраїнського Дня бібліотек – 30 вересня – у інформаційно – бібліотечному центрі нашого училища стартувала акція «Подаруй книгу до бібліотеки», яка знаходить мільйони прихильників у світі в рамках бук - кроссінгу. Акція має на меті популяризацію читання серед молоді, виховання культури роботи з книгою та опанування кращих зразків творів художньої літератури .

«Не залишайся байдужим, бери до рук Книгу ! Читати – це креативне і сучасно!»– під таким гаслом в ІБЦ пройшла низка уроків бібліотечно – бібліографічної грамотності для учнів першого курсу. На уроках відбулась презентація бібліотеки та оглядова екскурсія її залами, здійснено перегляд виставок і тематичних полиць до знаменних дат, розглянуто Правила користування училищною бібліотекою та її ресурсами.

Зацікавлення викликали експозиції : «Михайло Грушевський: з Україною в серці», «Іван Франко – трибун народний, пророк – ватаг, ратай – співець », «2016 – Рік Державотворення », якими до нового навчального року облаштовано абонемент та читальну залу. З метою психологічного розвантаження учнів за творами О.Вишні, Д. Джерома, українських гумористичних творів створено «Толерантна книжкова полиця»
Інформація про заходи ІБЦ Дніпродзержинського ВПУ
січень 2016 року


Цікавим та змістовним виявився початок другого навчального півріччя в інформаційно – бібліотечному центрі ДВПУ : так, позитивним стало Свято Обіймів, проведене в училищі 21 січня. Учні завітали до бібліотеки з гарним настроєм, відбувся обмін враженнями та невеличка фотосесія.


22 СІЧНЯ Україна відзначала величне свято - ДЕНЬ СОБОРНОСТІ. До цього дня в ІБЦ ДВПУ облаштовано тематичну історико – літературну виставку, де розміщено матеріали про історію свята, етнографічні та краєзнавчі матеріали, поетичні твори письменників про Україну.Святкування ювілею І. Франка

З метою відзначення у 2016 році ювілею Івана Яковича Франка, в ІБЦ ДВПУ розроблено «План заходів» згідно Наказу Президента України №68 від 8 грудня 2015 року. У січні в читальній залі училища облаштовано літературно – художню виставку за творами Каменяра під назвою

« Іван Франко – трибун народний,

Пророк – ватаг, ратай – співець»

М. Вороний

До уваги користувачів складено рекомендаційний бібліографічний огляд літератури «Художня проза та поезія Івана Франка». План святкових заходів розраховано на весь ювілейний рік, впродовж якого відбудуться:
а) ілюстративна експозиція малюнків за творами Каменяра;
б) «Франківські читання» у читальній залі ІБЦ спільно із кафедрою гуманітарних дисциплін;
в) «Голосний» огляд літератури;
г) «Година поезії» - читання улюблених віршів автора.
Робота з користувачами та бібліографічна діяльність


З метою національно-патріотичного виховання молоді та формування сучасного історичного світогляду учнів на базі інформаційно-бібліотечного центру Дніпродзержинського вищого професійного училища облаштовано новітню тематичну полицю-презентацію з добіркою книг та періодичних видань відповідного змісту: «Історичний довідник», «Енциклопедія українознавства», «Національна символіка України» тощо.

З огляду на те, що любов до Батьківщини формується через призму відданості «малій Батьківщині», експрес-полиця «Люби і знай свій рідний край» доповнює тематичну експозицію, облаштовано нові презентаційні вітрини за тематикою:
- Важка дорога до миру;
- Пам’ять про ті трагічні події змушує цінувати мир;
- Україна – моя родина, родина - мій оберіг, до яких ввійшли матеріали періодичної печаті, історії навчального закладу, фоторепортажі з виховних заходів та відео матеріали зустрічей і презентацій

Вищеозначена виставка є частиною загальнобібліотечної експозиції. Слід також відзначити, що до Дня Соборності України бібліотека пропонує своїм читачам добірку книг патріотичного змісту.

Серед січневих розробок – до уваги користувачів бібліотечний урок
«Свідоме читання: критерії особистісного вибору»,
огляд літератури «Я у світі інформації», рекомендаційний
бібліографічний список «Сучасні автори: нас читають сьогодні»,
а також оновлення і поповнення тематичних картотек , систематичного каталога (в паперовому і електронному вигляді)