Інформаційно-бібліотечний центр

Інформаційно-бібліотечний центр Кам'янського вищого професійного училища – структурний підрозділ навчального закладу, що здійснює освітньо-просвітницьку, гуманістично орієнтовану на потреби конкретного користувача інформаційну діяльність з широкого спектру галузей, знань. Його діяльність інтеграново в навчально-виховний процес, метою якого є підготовка сучасного висококваліфікованого, конкурентоспроможного робітника з високим рівнем культури, творчої людини та самодостатньої особистості.

Пріоритети в роботі: сприяння навчально-виховному процесу, доступ до новітньої інформації, збереження фонду, особистісний підхід, інформаційно-бібліографічне обслуговування.
Місія бібліотеки: освітянська, гуманістична, культурне збагачення
ІБЦ КамВПУ пропонує: допомога в доборі книг, різноманітну літературу для навчання і самоосвіти, довідкову літературу, ІНТЕРНЕТ.
Структура ІБЦ: абонемент, читальна зала, книгосховище.
Ресурс абонементу: майже 27 тисяч примірників різногалузевої літератури, 4 персональних комп,ютера, з під,єднанням до Інтернет, довідково-бібліографічний апарат, виставки, майже 500 користувачів щорічно.
Ресурс читальної зали : 30 посадкових місць,
Книгосховище: 27 тисяч примірників книг, більше 30 найменувань періодичних видань.
Принципи наочності в бібліотеці: сучасність, мінімалізм, високий естетичний рівень. З метою формування засад загальнолюдської культури, виховання гарного смаку, долучення користувачів до кращих зразків загальнолюдської культури.


Довідковий апарат бібліотеки складається:електронний каталог, систематичний каталог, систематична картотека статей, картотека законодавчих актів, нових надходжень, літературних діячів, «Золоті розсипи», реєстраційна картотека газет та журналів.

ІБЦ є учасником масових заходів, міжнародних презентацій, виставок і семінарів, педагогічних хвилинок і нарад, тижнів професійної майстерності.

ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЗА ПРОФЕСІЯМИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУnternet-resursi.zalznichn-profesyi.rar [16,6 Kb] (cкачиваний: 0)
Електронна база металообробки
Електронні підручники та електронні ресурси
Вибір електронних версій оригінал-макетів підручників
Корисні посилання для бібліотекарів та педагогів korisn-posilannya-dlya-bblotekarv.doc [39,5 Kb] (cкачиваний: 22)
Корисні посилання korisn-posilannya-kvten.rar [22,19 Kb] (cкачиваний: 0)


Інформаційно – бібліотечний центр
інформація щодо діяльності
[center]


Заходи інформаційно-бібліотечного центру училища в листопаді–лютому

Протягом листопада для здобувачів освіти:
- у навчальних групах проведено лiтературнi години за творчiстю украiнського гумориста Остапа Вишнi та дiяльностi iсторика Дмитра Яворницького

- на вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років і масових штучних голодів 1921—1923 і 1946—1947 років у облаштовано виставку "Украiна пам'ятає; до Акцii «16 днів проти насильства» створено тематичну полицю, до огляду надано буклети правозахисних та громадських органiзацiй

У грудні для здобувачів освіти:
- створено літературні виставки та тематичні експозиції за творчістю Ольги Кобилянської, Марко Вовчок та Миколи Хвильового, у навчальних групах відбулось лiтературне обговорення дiяльностi письменникiв


У січні для здобувачів освіти:
- у бібліотечному центрі було облаштовано історичні тематичні полиці з нагоди Дня Соборності України, вшанування пам'яті Героїв Крут та тематичну виставку-інсталяцію до дня народження видатного українського поета Павла Тичини

- до річниці народження поета Павла Тичини в навчальних групах першого курсу бібліотекарем Юлією Василець проведені «Хвилини поезії»

- 27 січня з нагоди Дня вшанування пам’яті жертв Голокосту в інформаційно-бібліотечному центрі училища було розгорнуто пересувну тематичну виставку. Під час віртуальної екскурсії по виставці здобувачі освіти отримали інформацію про перебіг подій Другої світової війни, про звірства нацистів по відношенню до поневолених народів, про геноцид та знищення єврейського народу. Крім цього здобувачі пізнають не лише про страхіття, що випали на долю євреїв, а й про їх роль у визволенні світу від нацистської чуми. Викладач історії Стороженко Наталія розповіла й про праведників світу, які спасали дітей та дорослих від знищення, про внесок представників цього багатостраждального народу в розгром нацистської Німеччини. Першими відвідувачами виставки в цьому році стали учні груп Е-9/23 та ЕП-24.

У лютому з метою популяризації книги, читання, культурного зростання особистості учнів в інформаційно-бібліотечному центрі училища відбувся комплекс заходів бібліотечно-бібліографічного обслуговування, а саме: оновлено матеріали існуючих виставок та тематичних полиць, складено рекомендаційні списки бібліографії та інтернет джерел за відповідною тематикою заходів лютого. Так, для ознайомлення учням представлено дві літературно-художні та краєзнавча виставки з нагоди ювілеїв, визначних дат:
- «Моє Придніпров’я» – краєзнавча виставка видань на честь дня заснування області 27 лютого 1932р. з експозицією фото та ілюстративних джерел;
- «День рідної мови – 21 лютого» – мовленнєва експресполиця. До уваги здобувачів освіти представлено навчально методичний посібник реалізації Українського правопису в новій редакції з погляду історії мови та її сучасності та інші джерела з мовознавства, довідники;
- «Світоч української літератури» – літературно-художня виставка до 25 лютого – річниці з дня народження Лесі Українки.

Також до річниці з дня народження видатної української поетеси Лесі Українки в навчальних групах пройшли літературно-поетичні читання її поетичних творів та інформування щодо життєвого й творчого шляху. Здобувачі освіти переглянули виставку творів та літературознавчі матеріали

Упродовж листопада-лютого в бібліотечному центрі училища для відвідувачів було облаштовано для перегляду тематичну полицю "Спротив триває".


Жовтневі бібліотечні новинки – 2024


Початок навчального року в інформаційно-бібліотечному центрі ознаменовано проведенням циклу бібліотечних уроків для учнів нового контингенту, на яких вони ознайомились з презентацією бібліотеки, правилами користування фондом та його структурою.

Учні ознайомились з виставками та експозиціями: «Козацькому роду нема переводу» - до Дня Українського козацтва та до Дня захисників і захисниць України які супроводжувались цікавими відеороликами. Відбулась невимушена бесіда з учнями щодо видатних літературних, історичних подій вересня – жовтня 2024 року згідно з календарем знаменних дат. Презентовано здобувачам освіти мультимедійний продукт ІБЦ «Документ мудрого серця» за творчістю сучасного письменника України Мирослава Івановича Дочинця. Користувачі переглянули оновлені експозиції на абонементі та здійснили власноручний запис до бібліотеки, плідно спілкувались з приводу новинок сучасної української літератури.

До Дня працівників освіти на допомогу фаховому зростанню педагогам складено бібліографічний перелік джерел інформації «Бібліотека – педагогам».


ВЕРЕСЕНЬ 2024

Інформаційно – бібліотечний центр Кам’янського ВПУ розпочав навчальний рік з оновлення виставок, літературних та тематичних полиць, експозицій за відповідним календарем визначних суспільних та літературно художніх подій в країні та світі .
Так, у вересні з нагоди святкування 65- річчя з дня народження видатного українського сучасного громадського діяча, письменника, журналіста Мирослава Івановича Дочинця, створено відповідну виставку бібліографічних матеріалів «Вічник. Сповідь на перевалі духу…», презентацію щодо творчості Дочинця та посилання в мережі Інтернет для здобувачів освіти.

Освітянська спільнота щорічно у вересні вшановує пам”ять Василя Олександровича Сухомлинського, знаного класика та фахівця педагогічної справи. На ознаменування цієї дати – 10 вересня – облаштовано фахову тематичну полицю «Педагогічна спадщина В.О.Сухомлинського. Серце віддаю дітям…». До уваги педагогів, майстрів та користувачів ІБЦ різних категорій – матеріали життя та діяльності Василя Олександровича, спогади мемуари, список рекомендаційної бібліографії.

В рамках комплексу заходів ІБЦ «Перлини слова…» створено літературні експозиції та тематичні куточки до ювілеїв Олександра Довженка ( 10 вересня 130 років від дня народження ), Івана Котляревського ( 9 вересня 255 років від дня народження) та Михайла Коцюбинського (17 вересня 160 років від дня народження).

Інформаційно – бібліотечний центр чекає на Вас, шановні здобувачі освіти та педагоги, ознайомитись з ресурсами бібліотечного центру, отримати нові знання та змістовно провести дозвілля з цікавою книгою!


за лютий – березень 2024[/center]

З метою вдосконалення навчально-освітнього процесу та виховання культури читання, вільного доступу до інформації для фахового зростання і змістовного дозвілля в ІБЦ відбулось оновлення експозицій до визначних дат
1. 19 лютого – Дня Державного Гербу України облаштовано
тематичну полицю історіографічного напрямку «Державні символі: свобода та незалежність України»
2. З нагоди Міжнародного Дня рідної мови - 21 лютого – проведено цикл бесід з користувачами та екскурсії до художньої експозиції літературних творів різних народів «Книга єднає світ», учнів ознайомлено з бібліографією провідних сучасних письменників
3. На вшанування дня народження – 25 лютого - видатної української поетеси Лесі Українки , з метою популяризації української поезії проведено «Літературний вернісаж» та перегляд творчої спадщини поетеси – виставку творів з елементами інсталяції
4. З нагоди видання першої друкованої книги «Апостол» у лютому 1574 року у Львові Іваном Федоровим проведено інформаційний «Бібліочас» для користувачів ІБЦ
5. До відзначення 9 березня - 210 річниці з дня народження Кобзаря проведено інформаційно-літературні хвилини «Бібліотечна подорож поезіями Тараса Шевченка» з презентацією творів автора, спогадами про Кобзаря, ілюстраціями та малюнками видатного митця України та переглядом літературно художньої виставки «Його слова – його велична пісня»



До відзначення річниці Соборності - 22 січня, в бібліотечному центрі відбувся виховний захід - Година інформування "Велична дата" для здобувачів освіти, здійснено перегляд бібліографічних та довідкових матеріалів щодо цієї епохальної події в історії країни.

Здобувачі переглянули тематичну виставку літератури. Ознайомились з електронним переліком корисних посилань та друкованих видань в мережі Інтернет.


З метою вдосконалення культури читання здобувачів освіти, виховання поваги до творчої спадщини та з нагоди відзначення 133-річчя з дня народження видатного українського поета Павла Тичини на абонементі бібліотечного центру відбулись літературні поетичні хвилинки з переглядом виставки робіт автора.

Шановні користувачі ІБЦ, здобувачі освіти та педагогічні працівники!

Новий, 2023-2024 навчальний рік в Інформаційно-бібліотечному центрі Кам'янського ВПУ розпочався для здобувачів освіти з проведення бібліотечних уроків з метою формування культури читання користувачів, інформаційної культури та навичок бібліотечно-бібліографічної грамотності. Уроки відбулись в читальній залі , учні отримали інформацію стосовно ресурсів бібліотеки, її функціональних можливостей, взаємодії з користувачами в різних форматах, очному та дистанційному. Здобувачі освіти переглянули презентації стосовно стану бібліотечної справи в Україні та світі, отримали посилання на освітні інтернет ресурси, сайт lib.imzo.gov.ua, здійснили персональний запис до бібліотеки училища.
Виставкова діяльність та літературні експозиції. З метою популяризації, створення позитивного іміджу робітничих професій в ІБЦ створено тематичну виставку - інсталяцію "Фахова книга - професійній освіті". На виставці представлено новітні примірники фахової літератури та вироби учнів училища, які яскраво засвідчують про їх високу майстерність, професійне ставлення до обраної професії та гарний естетичний смак у створенні власних творчих наробок
На вшанування героїчних Захисників та Захисниць країни, до Дня Козацтва та Святої Покрови - до уваги читачів історична виставка у читальній залі "Козацькому роду немає переводу ...." Представлена історична література з питань козацтва, енциклопедичні довідники та різноманітні довідкові видання , праці видатного дослідника козацтва Д.І.Яворницького. Виставка прикрашена рушниками та традиційним глиняним посудом українського побуту як елементами історичної інсталяції.






Наприкінці жовтня, в рамках тижня Української писемності і мови в
читальній залі Кам'янського ВПУ відбулись зустрічі із здобувачами
освіти, ознайомлення з електронними бюлетенями щодо мовної політики
України та життям і творчістю Петра Яцика. Учні переглянули музейну
експозицію "З Україною в серці" та літературну тематичну полицю "Рідна
мова. Слово в житті людини"



Освітні сайти березень 2023osvtn-sayti-berezen-2023.rar [16,31 Kb] (cкачиваний: 0)
Бібліотерапія М.Дочинецьbbloterapya-m.dochinec.rar [14,06 Kb] (cкачиваний: 0)
zvt-pro-nezalezhnt-dlya-nmc.rar [3,3 Mb] (cкачиваний: 15)
lteraturniy-vernsazh-2021.doc [1,42 Mb] (cкачиваний: 0)


Шановні користувачі! Пропонуємо Вам здійснити цікаву online-подорож на освітню платформу "Світ професій" за посиланням Світ професій, що познайомить Вас з корисною інформацією стосовно професійної освіти , її сучасного стану та перспектив розвитку. На платформі розміщено навчальну літературу - підручники , посібники - для професійного зростання , вдосконалення навичок і компетенцій з обраної професії. Знайомтесь з контентом платформи, користуйтесь ним для вдосконалення знань, кваліфікації . Мандруймо разом до вершин професійної майстерності.

ЧИТАЄМО ОЛЕСЯ ГОНЧАРА


"Україно, твій день гряде!"
Олесь Гончар


3 квітня в Україні відзначається 105 річчя з дня народження (1918) Олеся Гончара – видатного українського письменника та громадського діяча. На честь визначної дати в інформаційно – бібліотечному центрі Кам’янського ВПУ проведено літературний захід - День письменника «Читаємо Гончара» з облаштуванням виставки – вшанування «Собор надій високих». На заході пройшов бібліотечний майстер – клас з формування навичок культури бібліографічного пошуку та використання тематичних картотек «Літературознавство. Письменники. Видатні діячі культури». До уваги користувачів – здобувачів освіти Кам’янського ВПУ складено списки рекомендаційної бібліографії стосовно корисних сайтів та посилань в мережі Інтернет щодо вивчення творчості письменника та читання його творів.

ІНФОРМАЦІЙНО – ДОВІДКОВИЙ
ІНТЕРНЕТ – РЕСУРС
- Як Олесь Гончар змінив українську літературу та чого в нього можна навчитись - https://suspilne.media/47915-ak-oles-goncar-zminiv-ukrainsku-literaturu-ta-cogo-v-nogo-mozna-navcitis/
- Життєвий і творчий шлях Олеся Гончара -https://library.vspu.edu.ua/vistavki/gonchar/gonchar.htm
-Творчість обпалена війною - https://library.vspu.edu.ua/vistavki/gonchar/gonchar.htm
- Собор його душі - https://library.vspu.edu.ua/vistavki/gonchar/gonchar.htm
 медіапроєкт «Совість українського письменства» (живі голоси) - https://library.vspu.edu.ua/vistavki/gonchar/gonchar.htm#shana

 віртуальний тур музеєм Олеся Гончара - https://museum-portal.com/ua/muzeyi/265_muzey-olesya-gonchara; документи, фото, листи, живий голос - https://www.facebook.com/muzey22 ;

 Олесь Гончар (живий голос) - https://www.youtube.com/watch?v=r5wxL9tbCwo
 «Поборники незалежності» - Олесь Гончар - https://www.youtube.com/watch?v=9FYsqO5XKXw
 «Олесь Гончар. Люди і Долі» (живий голос) - https://www.youtube.com/watch?v=jc96TJ5ps30
 «Людини, яка змогла стати вільною – життєвий шлях Олеся Гончара» (Сніданок з 1+1) - https://www.youtube.com/watch?v=x5FxsBYNNhg
 Дніпропетровщина читає Олеся Гончара - https://www.old.libr.dp.ua/Dn_OG/Ekranizaciya.htm - за розділами
- Екранізація творів Олеся Гончара.
- Літературознавчі матеріали про творчість.
- Сценарії заходів щодо творчості Олеся Гончара.
- Олесь Гончар. Мультимедійна презентація.
- Матеріали про Олеся Гончара.
- Аудіокниги Олеся Гончара.
- Електронні книги Олеся Гончара.
- Сценарії заходів щодо творчості Олеся Гончара.


ПРЕЗЕНТАЦІЯ по творчості ГончараО.Т.
https://naurok.com.ua/prezentaciya-z-ukra-nsko-literaturi-dlya-11-klasu-na-temu-oles-gonchar-120154.html





ВИСТАВКИ ДО ЗНАМЕННИХ ДАТ



«Ми свою історію мало писали…»
РУСТЕМ СКИБІН

Ми починаємо малювати раніше, ніж читати й писати.
Читаємо й пишемо дотепер,
а малюють тільки професіонали…..
Василь Сухомлинський


Україна – етнічно багата країна. Вивчаючи різномаїття культур, людина стає здатною до духовгого зростання і взаємозбагачення. Саме тому, для формування культурно –компетентісних навичок , знань учнів з культурного різнобарв”я в березні 2023 року на абонементі бібліотечного центру училища створено художню виставку - експозицію робіт відомого кримськотатарського митця-патріота, художника, гончара, кераміста , нашого сучасника та істинного шанувальника культури кримськотатарського народу - Рустема Володимировича Скибіна .


Переглянути виставку, здійснити оглядову екскурсію завітали учні та працівники училища. Повний інформаційний супровід стосовно творчого шляху, біографії автора , слухачам надала бібліотекар навчального закладу.


Експозиція культурологічної виставки чекає на глядачів впродовж календарного року. Чекаємо на Вас в інформаційно – бібліотечному центрі училища!