ЗАЛІЗНИЧНИЙ ТРАНСПОРТ - ГОЛОВНА АРТЕРІЯ ПРОМИСЛОВОСТІ



Учням, які пройшли курс професійно-технічного навчання і успішно склали державну кваліфікаційну атестацію, присвоюється освітньо-кваліфікаційний рівень «КВАЛІФІКОВАНИЙ РОБІТНИК» за набутою професією відповідної кваліфікації і видається СВІДОЦТВО про присвоєння робітничої кваліфікації встановленого зразка. Дане свідоцтво, надає можливість працевлаштування в будь-якому депо Укрзалізниці, а також на інших підприємствах.

Умови навчання


Для підготовки учнів з професії: «Помічник машиніста тепловоза. Слюсар з ремонту рухомого складу» відповідно до робочих планів та навчальних програм кабінети професійного спрямування, в яких проводиться викладання предметів професійно-теоретичної підготовки, забезпечені навчально-плануючою документацією, підручниками, методичною літературою, роздатковим матеріалом, наочними посібниками.


Уроки виробничого навчання проводяться в навчально-виробничих майстернями, які розташовані на території металургійного підприємства.

Майстри виробничого навчання працюють над впровадженням інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання.




Характер роботи

Професія пов’язана з управлінням поїздів на залізниці. Саме ця професія, з давніх давен, є почесною та престижною. Тепловози - це локомотиви, які виконують:
 маневрові роботи на вантажних станціях;
 перевезення пасажирів та вантажів на неелектрифікованих дільницях залізниці;
 доставку вантажів на під`їзних коліях заводів, фабрик, шахт;
 машиністи керують усіма типами залізничної техніки.

Помічник машиніста тепловоза допомагає машиністу вести тепловоз, приймає участь при контрольно-технічному огляді тепловозу, підготовлює його до руху. Він слідкує за технічним станом вузлів і агрегатів тепловозу, контролює стан приборів під час маневрів. В поїзному режимі між станціями слідкує за світлофором та по рації виконує команди складача потягу. Він добре знає ділянки руху, слідкує за станом колій. На зупинках здійснює технічне обслуговування локомотива. Після закінчення зміни готує тепловоз до здачі змінній бригаді безпосередньо на станційній колії. Помічнику машиніста тепловоза необхідні глибокі професійні знання з влаштування, технічних характеристик різних типів тепловозів, призначення робочого та контрольно-вимірювального інструмента і пристосувань.



Умови праці

Тривалість робочого часу та відпочинку – згідно з чинним законодавством, графіками роботи та відпочинку, правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором.

Чим же займається помічник машиніста?

Від діяльності помічника машиніста багато що залежить. Робота передбачає зайнятість у всіх циклах поїздки: до, під час прямування і після:
 до поїздки помічник машиніста повинен оглянути тепловоз і перевірити його технічний стан, виявити можливі несправності. Він повинен також перевірити зчеплення локомотива з рухомим складом;
 під час поїздки помічник машиніста контролює світлові і звукові сигнали на трасі і доповідає про них машиністу, забезпечує радіозв'язок і її відмінний стан (а це дуже важливо і безпосередньо забезпечує безпеку переміщення, так як поєднує екіпаж машини з диспетчерами). Він також стежить за всіма показаннями приладів і датчиків і при необхідності попереджає машиніста про несправності. Крім того, даний фахівець повинен інформувати машиніста де і коли потрібно збільшувати або зменшувати швидкість локомотива;
 після поїздки помічник оглядає локомотив, відчіплює його від рухомого складу і разом з машиністом відводить на запасні шляхи.

Діяльність помічника машиніста – це забезпечення безпеки руху пасажирів на транспорті, справності рухомого складу і придбання досвіду і професійних навичок, які згодом допоможуть фахівцеві самостійно управляти локомотивом.


Перспективи особистого розвитку

Не можна промовчати і про великі можливості кар'єрного росту.

Після кількох років успішної роботи помічник машиніста може стати машиністом або перейти на посаду майстра або начальника ділянки в депо. У великій перспективі в цій професії верхнього стелі кар'єри взагалі не існує - можна стати навіть міністром шляхів сполучення.

Так як техніка постійно вдосконалюється, помічник машиніста повинен постійно розвивати свої технічні навички та отримувати нові знання, а це чудова можливість підвищувати свій рівень ерудиції та "тренувати" мозок. Іншими словами, фахівець в даній області може сміливо вважати себе інтелектуально розвиненою людиною, які знаються на останніх досягненнях науки і техніки.

Ну і останнє, до працівників локомотивної бригади пред'являються підвищені вимоги з точки зору здоров'я (стан здоров'я як машиніста, так і його помічника контролюється перед кожною поїздкою), тому представники цієї професії можуть не турбуватися про наявність будь-яких патологій і хронічних захворювань.

З’являється можливість працювати, мандруючі по всьому світу.


Наші досягнення

● Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WORLDSKILS UKRAINE - 2019», місто Кривий Ріг.

Учні навчального закладу переймали передовий досвіт у найкращих професіоналів країни з керування тепловозом на навчальному тренажері! Це було вражаючі цікаво!


● Кожного року майстрами – наставниками проводяться професійні декади присвячені «Дню залізничника» та професії ПМТ. Учнями готуються та проводять дуже цікавими вікторинами, брейн - ринги, брейнстормінгами, груповими дискусіями та екскурсіями на Укрзалізницю та депо підприємств - роботодавців.


Залізничник – це не просто професія, це стиль життя!


Прийом документів

Робота приймальної комісії з 8.00 до 17.00

Наша адреса: м. Кам'янське, пр. Гімназичний,10
Наші контакти: т. +38 067 369 38 35, e-mail: dndz_vpu@ua.fm

Детальніша інформація про професію за посиланнями:

Через гори і тунелі очима машиніста
Один робочий день помічника машиніста тепловоза