3 липня на базі музею історії училища відбулась дистанційна зустріч представників нашого училища із представниками Республіки Казахстан.

Зустріч проходила у режимі Онлайн-круглого столу «Теміртау-алтын бесігім» за ініціативи Історико-культурного центру Першого Президента (Кзахстан). Мета зустрічі: підвищення інтересу до історії міст-побратимів Кам’янського та Теміртау.

Спілкування відбувалось напередодні визначних для всіх казахстанців дат – 75-річчя міста Теміртау, 60-річчя Казахстанської Магнітки та 80-річчя Н.А. Назарбаєва – екс-президента Республіки, випускника нашого училища, яке на той час малу назву Технічне училище № 8 (1960р.).

Наприкінці 50-х років минулого століття майбутній Перший Президент Незалежного Казахстану Нурсултан Назарбаєв разом із іншими казахстанськими юнаками освоював ази металургії, отримуючи та здобуваючи професію горнового доменної печі в нашому училищі. Усі разом по закінченні училища вони повернулись на батьківщину, побудували металургійний комбінат та плідно на ньому працювали.

Як зазначили шановні представники казахстанської сторони, освітня база, заложена в Україні та отримана в училищі міста Дніпродзержинська (нині Кам’янське) стала для кожного з них основою для впевненого старту у велике доросле життя.

Дуже приємно було почути від учасників заходу такі слова подяки: «Спасибо украинскому народу за ту дружескую поддержку и то образование, которое мы получили! Нас хорошо учили, во всем поддерживали и помогали. Надеялись, что мы станем хорошими специалистами. Так и получилось!».