19 вересня 2020 року в усьому світі відзначають Всесвітній день прибирання - «World Cleanup Day». Головна мета цього заходу – прибирання сміття, яке накопичується в навколишньому середовищі і негативно впливає на життя та здоров’я людей, створюючи екологічної загрози для майбутніх поколінь.

Напередодні визначної дати, 18 вересня, учні групи ВШП 9/20, що навчаються за професією «Верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням» (майстер Кабка В.М., класний керівник Черевко Н. В.) прийняли найактивнішу участь в екологічній акції Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» в номінації «Цифрове прибирання». Акцію було проведено на уроці інформатики (викладач Ляховко О.Д.) у форматі рольової навчальної гри та самостійної роботи учнів. Учениці Філімонова Олена та Шевчик Олександра виступили співдокладачами. У своїх докладах вони повідомили про важливість очищення електронних пристроїв (персональні комп’ютери, ноутбуки, смартфони) від зайвих файлів, що дозволить звільнити місце, зробити їх швидшими, а також зменшить споживання електричної енергії та, як наслідок, викиди CO2 в атмосферу.

Учнями було встановлено програмне забезпечення та проведено очистку власних смартфонів та планшетів від зайвої інформації. Результатом проведеної акції стало зменшення digital–відходів та підвищення цифрової грамотності учнів.

P.S. Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» є частиною міжнародного руху Let’s Do It World, що об’єднує 180 країн та близько 20 млн. учасників для того, щоб піклуватися про навколишнє середовище та чистоту нашої планети. Акція відбулася за підтримки Міністерства молоді та спорту України, та Міністерства освіти і науки України.

Участь у «World Cleanup Day»