Кам’янське ВПУ – 95 років творчих ідей, випробувань на міцність, звершень та перемог!


25 листопада 95 років з дня заснування відзначає один із найстаріших навчальних закладів нашого міста – Кам’янське вище професійне училище!

«Обираючи професію – обираєш свою долю!»– саме під таким гаслом Кам’янське вище професійне училище вже 95 років готує спеціалістів металургійного та машинобудівного профілю і є одним із найпопулярніших серед молоді міста закладів професійної освіти. За роки свого існування тут здобули свою професію більше 45 тисяч кам’янчан і мешканців області. Багато випускників – гордість училища, гордість підприємств міста, області, держави, громадські та політичні діячі, діячі культури та науковці.

Є скарби, які заховані в землю, а є такі, що розташовані на поверхні і передаються з покоління в покоління. До таких скарбів і належить історія нашого навчального закладу.

Протягом 95 років утверджувався незаперечний авторитет закладу.

Вперше свої двері для молоді училище відкрило у далекому 1925 році як Школа фабрично-заводського учнівства міста Кам’янське, прийнявши на навчання 200 юнаків та дівчат. У 1928 році всі вони стали працівниками Дніпровського металургійного заводу, який був і є одним із основних замовників кадрів. У 1940 році училище реорганізовано в Ремісниче училище №1, а пізніше, в 1955 році, реорганізоване в Технічне училище №8, у 1963 році – в професійно-технічне училище №22, а в 2003 році – Дніпродзержинське вище професійне училище. З 2016 року навчальний заклад носить назву Кам’янське вище професійне училище.

Змінювалися назви навчального закладу, але незмінною залишалася основна функція – підготовка кваліфікованих фахівців для металургійних і машинобудівних підприємств області.

Сьогодні в училищі здійснюється підготовка за 32 професіями п’яти основних галузевих напрямків: Зварювальне виробництво; Електроенергетика; Металообробка; Обслуговування вантажопідйомних машин; Залізничний транспорт. Поряд з первинною професійною підготовкою училище здійснює підвищення кваліфікації працівників за 24 професіями. В училищі широко розвинена мережа освітніх курсів з перепідготовки, в тому числі й за індивідуальною формою навчання.

З 2004 року училище здійснює ступеневу підготовку молодшого спеціаліста (фахового молодшого бакалавра) за напрямами «Зварювальне виробництво» та «Електроенергетика»: на базі робітничих професій електрогазозварника чи електромонтера за скороченим терміном навчання (2 роки) безпосередньо в училищі можна здобути кваліфікацію «Технік-технолог зі зварювання» або «Технік-електрик» відповідно.

За підтримки держави в училищі створено і продуктивно працюють два навчально-практичні центри: Центр зварювання і Центр підготовки електромонтерів. До складу НПЦ «Зварювання» Кам’янського ВПУ входить 5 навчальних майстерень: ручного дугового зварювання, газового зварювання, збирання металоконструкцій, механізованого зварювання, аргонно-дугового зварювання, лабораторія зварювання та 3 кабінети обладнання і технології зварювання. Майстерні облаштовано сучасним зварювальним обладнанням європейських виробників.

У Навчально-практичному центрі підготовки електромонтерів створено три навчальних майстерні-лабораторії: монтаж електропроводок; монтаж схем керування та ремонту електричних машин. Лабораторії обладнані сучасними електричними апаратами та системами захисту.

Сучасне покоління учнів вписує свої золоті сторінки в історію.

Протягом 2003-2019 років учні училища стають переможцями Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів закладів професійної освіти з професій зварювального виробництва. Це Коваленко Віталій, Яковенко Владислав, Люсік Юрій, Муренко Богдан, Матяж Ілля. В номінації «Зварювальні роботи» усіх чотирьох Всеукраїнських конкурсів «World Skills Ukraine» учні стали срібними призерами: Зенов Владислав (2016), Аксьонов Андрій (2017), Матяж Ілля (2018, 2020); 2017 року Зенов Владислав – учасник міжнародного конкурсу «Золотий кубок Linde» (Чехія). У вересні 2020 року звання найкращих підтверджено перемогою в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Електрогазозварник» серед учнів закладів професійної освіти Дніпропетровської області (Руденко Олексій).

Починаючи з 2004 року, наші електрики – найкращі в області та одні з найкращих в країні. Це Данченко Сергій, Первойкін Володимир, Шляхов Євген, Ціватий Роман, які стали переможцями обласних етапів, а Тарасов Данило у 2017 році здобув третє місце у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед учнів закладів професійної освіти з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».
Необхідно відзначити високій рівень підготовки майбутніх залізничників та машиністів крану. Так, Кідишко Ілля став переможцем обласного етапу і гідно представив Дніпропетровщину у фіналі Всеукраїнського конкурсу з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу», Земляна Аліна брала участь у номінації «Підйом та переміщення вантажів» на Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «WorldSkills Ukraine - 2019».

Радують своїми надбаннями і перемогами учні, які навчаються професіям з обробки металів. Вони є постійними призерами обласних конкурсів, а у вересні 2020, учень Совенко Дмитро здобув І місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів освіти закладів професійної освіти з професії «Верстатник широкого профілю».

Не відстають наші учні і в оволодіння загальноосвітніми предметами. Вони – учасники та призери обласних та Всеукраїнських конкурсів, олімпіад. Наші учні вміють вдало поєднувати навчання з творчістю та спортом. Тому вони неодноразові переможці і лауреати обласних конкурсів художньої самодіяльності та різноманітних спортивних змагань і спартакіад.

Всі здобутки учнів – це результат плідної, творчої праці колективу Кам’янського вищого професійного училища, з 1994 року очолюваного директором Неклесою Вадимом Вікторовичем. Основна увага педагогічного колективу та керівництва училища зосереджена на осучасненні та оновленні саме професійної освіти, придбанні сучасного обладнання та введенні в навчальний процес інноваційних форм і методів, що значно покращує якість навчання.

А якість професійної підготовки учня – гарантія його майбутнього працевлаштування. Училище співпрацює з більш ніж 20 підприємствами регіону. Серед них ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат», ПрАТ «Дніпровський КХЗ», ПрАТ «Дніпровагонмаш», АТ «ДніпроАзот», ТОВ «Лемтранс» та інші. Саме завдяки тісній співпраці з підприємствами-замовниками Кам’янське ВПУ гарантує працевлаштування усім своїм випускникам.
Рідне училище! Тобі – 95! Ти ще молоде і сповнене сил! Ти священна домівка для великої та дружної родини учнів та їх наставників!

Прожиті роки – це роки наполегливої роботи, пошуків, творчих ідей, випробувань на міцність, звершень та перемог. За дев’яносто п’ять років наш навчальний заклад довів, що здатний іти вперед навіть у найскладніші часи, готовий вирішувати найважчі завдання, не зупинятися на досягнутому, прямувати до нових вершин. Бажаємо тобі процвітання, успіхів та нових здобутків!