4 жовтня в рамках відзначення 30-річчя незалежності України і Казахстану до нашого училища завітала делегація науковців із Казахстану.

В актовій залі училища професійні історики та архівні працівники Республіки Казахстан зустрілись із представниками учнівства та педагогами і представили історико-пізнавальну лекцію в рамках історико-архівного проекту, започаткованого Посольством Республіки Казахстан в Україні.

Зустріч проходила за участі Почесного консула РК у місті Дніпро Інни Медяник та радника-посланника Посольства РК в Україні, доктора соціологічних наук Сергія Коновалова.

Під час зустрічі гості представили низку доповідей та презентацій, які розповідали про історичний зв'язок між двома народами: українським і казахським. Перед аудиторією виступили д.і.н., заст. директора Архіву Президента Республіки Казахстан Алімгазінов Кайрат («Про архівну колекцію Архіву Президента Республіки Казахстан»), к.і.н., професор, дослідник археологічних пам’яток Ісін Амантай, Семипалатинський державний університет ім. Шакаріма («Археологічні дослідження для розуміння історії»), д.і.н., професор Жанбосінова Альбіна, Євразійський Національний Університет ім. Л. Гумільова («Драматичні події ХХ-го століття»), доктор філософії, асоцірованний профессор Асілов Нуртаза («Про казахів в Україні під час Другої світової війни»), заст. директора Центрального державного архіву РК Жилисбаєва Марзія («Про мову архівів»), заст. директора Національного архіву РК Мушкєнова Саулє («Сучасна історія Казахстану: 30 років незалежності»), письменник, історик Жандільдін Дарханбек, Казахський національний університет ім. Аль-Фарабі («Співзвуччя і горизонти історико-культурної спадщини Казахстану і України).

Замість запланованих півтори години зустріч тривала дві з половиною. Були і сльози, і сміх, і сум, і радісні спогади. Аудиторія емоційно реагувала на виступи, розповіді науковців. А це означає, що історики та архівісти змогли достукатись до сердець слухачів, затронути струни юнацьких душ.

По закінченні заходу сторони домовились про нові історичні диспути та лекції, обмінялися подарунками. Були зроблені світлини на згадку про дружбу двох народів, двох поколінь.

Зустріч колективу училища із науковцями з Республіки Казахстан

Зустріч колективу училища із науковцями з Республіки Казахстан

Зустріч колективу училища із науковцями з Республіки Казахстан

Зустріч колективу училища із науковцями з Республіки Казахстан