З 8 по 12 листопада під девізом «Як парость виноградної лози, плекайте мову» у Кам’янському вищому професійному училищі в режимі онлайн пройшов Тиждень української писемності та мови, який щороку відзначається 9 листопада. Мета тижня: поширення сфери функціонування державної мови, розширення пізнавальних інтересів здобувачів освіти з української мови і літератури, ушанування пам’яті просвітителів слов’ян – Кирила та Мефодія й видатних діячів нашого народу, виховання майбутніх поколінь у дусі патріотизму. Це масштабне і значуще свято для українців, які об’єднані спільним корінням: історією, мовою, культурою й традиціями.

День української писемності та мови – не просто свято, це нагадування нації про основний її обов’язок – любити, оберігати й розвивати свою національну святиню, свій національний скарб. Учні нашого навчального закладу підготували до цього свята стіннівки, відеоролик із декламуванням віршів видатних письменників «Рідна мова» ( Чмихова І. (ВШП-9/19), Бабаскіна Л. та Качуровська А. (МКМ-9/19), Чорний Р. (МКМ-9/21), а також мали можливість здійснити віртуальну екскурсію до музею народного мистецтва та пройти тестування онлайн з української мови «Вивчай українську!».

9 листопада в навчальному закладі пройшов в режимі онлайн 1 етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможцями 1 етапу конкурсу стали: Лісунов Олексій (Е-9/20) та Чмихова Ілона (ВШП-9/19). Їх роботи відправлено до Навчально-методичного центру професійної (професійно-технічної) освіти у Дніпропетровській області для участі у 2 заочному етапі конкурсу.

Для всіх бажаючих знати більше про мову та її формування було запропоновано перегляд тематичних відеороликів у соціальних мережах.

Як парость виноградної лози, плекайте мову…