В останній день жовтня учні нашого училища, які після закінчення занять під час свого дозвілля відвідують гурток “Юні музеєзнавці” (працює на базі училища безкоштовно), здійснили екскурсію по Верхній колонії Кам’янського.

Верхня колонія – це частина нашого міста, де знаходяться найцінніші з архітектурних споруд, створених наприкінці XIX початку XX століть і що залишилися на сьогодні, це унікальний витвір історії, культури та архітектури, який знаходиться поряд.

Маршрут розпочався від погруддя І.І. Ясюковича – першого директора-розпорядника металургійного заводу. Молодь ознайомилась з історією будівництва металургійного заводу та розбудовою Кам’янського як міста. Побачили старе заводське управління, колишній

Інженерний клуб і Народну аудиторію (будівля міського театру), лікарню, чоловічу та жіночу гімназії, православний сиротинець та інше.

Під час екскурсії у молоді виникало багато питань, відповіді на які надавала керівник гуртка Наталія Стороженко. Гуртківці цікавилися історією створення костьолу Святого Миколая, Свято-Миколаївського собору, Голгофи. Пишалися тим, що навчаються в самому осередку архітектурної й культурної спадщини міста.

Екскурсанти побачили Кам’янське зовсім по-іншому, місто постало в їх очах справжнім містечком європейського рівня з чудовими житловими та громадськими будівлями.

По закінченню ділились враженнями від побаченого та почутого, висловлювали надію на відбудову унікальної історичної частини нашого міста.

Такі подорожі надають можливість нашій молоді пізнавати історію не тільки рідного міста, а й історію своїх родин, розуміти історію династій металургів.

Приєднуйтесь!

Цікаве дозвілля: екскурсія містом

Цікаве дозвілля: екскурсія містом

Цікаве дозвілля: екскурсія містом

Цікаве дозвілля: екскурсія містом