«Україна: шляхами історії Другої світової війни» – захід у формі інтелектуального журналу під такою назвою, присвячений 76-й річниці визволення нашого міста від нацистських загарбників та 75-й річниці вигнання нацистів з України, відбувся 16 жовтня в училищі.

Чи можна вірніше дати учням знання про події Другої світової, про бої за звільнення України, виховати патріотизм, повагу до літніх людей, які відстояли країну від окупантів, ніж провести їх сторінками історії, дозволивши позмагатися у знаннях про ці величні і трагічні події.

Чотири сторінки інтелектуального журналу – «Гіркота відступу», «Окупаційний режим», «Визволення України» та «Літературна», кожна з них мала свої питання, на які відповідали учнівські команди. При проведенні журналу використовувалися як сучасні технології – мультимедійні, відео, – так і традиційна святкова літературна виставка. І це додавало зацікавленості юним учасникам – майбутнім електрогазозварникам, верстатникам та кранівникам.

Відповіді команд оцінювала група експертів: голова міської ветеранської організації Людмила Тесьолкіна, голова Ради ветеранів праці Заводського району Михайло Сенчишин, полковник у відставці Анатолій Білокінь. Кожен з них – з покоління дітей війни, що були свідками страшного лихоліття. Ветерани раді були почути правильні відповіді про героїчну оборону Києва, про подвиг визволителів нашого міста.
Потім учасники заходу різних поколінь вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв, що в ім’я своєї Батьківщини пожертвували найдорожчим – життям.

За підсумками зустрічі гості вручили учням-учасникам подяки та солодкі подарунки, а педагогам, що розробили й провели виховний захід, – Наталі Стороженко та Ользі Якушевій – із вдячністю подарували пам’ятні книги. В свою чергу учні привітали шановних гостей квітами та порадували приємними враженнями про навчальний заклад.

Перекличка поколінь. Шляхи війни – очима юних інтелектуалів